Sedmoro ženských (ne)múdrostí

V živote nás, žien, sa občas objavia rôzne situácie, ktoré nám vedia znepríjemniť deň, zhoršiť náladu a vďaka nim veci ešte viac komplikujeme. Často totiž nevieme, ako sa s nimi máme vysporiadať, a preto v tomto článku nájdete zopár dôležitých myšlienok, ktoré by si mala každá žena prečítať :)

 1. STRESOVÉ SITUÁCIE
Stres – nepriateľ nás všetkých. Pri náznaku niečoho, čo je mimo našej komfortnej zóny alebo nás zaťažuje, pociťujeme stres. Náš organizmus sa tak bráni pred preťažením. Stres však ovplyvňuje aj naše pocity. Ak kvôli stresu plačeš a pociťuješ úzkosť, nedokážeš jasne myslieť a robíš chyby. Niekedy na teba ľudia vyvíjajú nátlak a požadujú od teba niečo, čo si myslíš, že je nad tvoje sily. Ty to však zakaždým dokážeš, pričom je priebeh pre teba zložitý. Aj keď sa to hovorí ľahko, zachovaj si chladnú hlavu. Je to len škola. Je to len práca. V živote nás čakajú omnoho ťažšie skúšky, ktorým budeme čeliť. Nestresuj kvôli banálnym veciam. Zapamätaj si, že tým, čím si prechádzaš, si pred tebou prechádzalo už mnoho ľudí. Nie si v tom sama a nikdy nebudeš.

2. KONFLIKTY A HÁDKY
Keď sa s niekým hádaš, rozmýšľaj nad dôvodom hádky. Stojí za tým nepodstatný alebo vážnejší dôvod? Spomeň si na rôzne situácie a ostrú výmenu argumentov, ktoré si prežila alebo prežili tvoji blízki. Oplatí sa kvôli novej, na prvý pohľad nepríjemnej situácii hádať? Uráža názor druhého tvoju osobnosť a ubližuje ti alebo si to len namýšľaš a druhý to naozaj robí len pre tvoje dobro? Nevyvolávaj zbytočne hádku pre nepodstatné maličkosti. My, ženy, máme tendenciu veci dramatizovať a až neskôr si uvedomíme, že sme to prehnali, aj keď si to nepriznáme. 

3. TRETIA OSOBA VO VZŤAHU
Vo vzťahu nastávajú určite nezhody. Je jedno v akej oblasti. Muži nás niekedy nechápu, čo im nemôžeme vyčítať, pretože majú inú mentalitu ako my. Nehľadaj riešenie u tretej osoby a nedovoľ, aby sa miešala do vášho vzťahu. Vadí ti niečo? Povedz mu to. Podstatnou vecou vo vzťahu je komunikácia. Avšak tá medzi partnermi a nie treťou stranou. Partner ti sám nevyčíta z hlavy, čo ti vadí, ak mu to sama nepovieš.

4. NEZABÚDAJ NA SEBA
Máš právo túžiť po niečom a robiť to, čo chceš, bez ohľadu na to, čo si o tom myslia ostatní a čo od teba požadujú. Obliekaj sa ako chceš, hovor, čo chceš a nikdy sa nehanbi za to, čo cítiš. Máš právo myslieť na seba, keď si celý čas uspokojovala potreby iných a uprednostňovala ich blaho pred tým svojim. Môžeš si občas dovoliť nemyslieť na ostatných a urobiť aj sebe radosť. Nie je to sebectvo! Nepreháňaj to však a za svoje konanie ber následky.

5. KTO VLASTNE SOM?
Nesnaž sa ostatným dokazovať opak a hrať sa na niekoho, kým nie si. Netvár sa, že to s alkoholom vieš, keď nemáš potrebu piť. Netvár sa, že si party žena, keď neznášaš davy a pozornosť. Netvár sa, že si lepšia ako ostatní, keď vo vnútri sama o sebe pochybuješ a závidíš im. Dobre vieš, že taká nie si. Buď sama sebou, nepredstieraj. Ak ťa budú mať radi pre to, aká si, zostanú. A ak nie, vieš, že si sa zbavila tých správnych ľudí.

6. KEĎ VIDÍŠ LEN KRÁSU INÝCH ŽIEN A NIE TÚ SVOJU
Máš tendenciu sa porovnávať. To je v poriadku, robí to každý. Všetci sa porovnávame a závidíme si veci navzájom. Tá je krajšia. Tá má lepšiu postavu. Tá vyniká v tom a v tom. Aj keď si to nemyslíš, niekto závidí aj tebe. Možno závidia tvoju prednosť, niečo, v čom vynikáš alebo naopak, možno ti závidia to, čo práve ty na sebe neznášaš. Tvoje nedokonalosti. Si vysoká a tebe to vadí, no niekto nízky by sa s tebou ihneď vymenil. Vadí ti, že sa ti raz za čas urobí na tvári vyrážka, no niekto trpí akné po celý ten čas. Sťažuješ sa, že priberáš, no niekto sa o to snaží, no nedarí sa mu to. Nezabúdaj na svoju jedinečnosť a na to, že si krásna taká, aká si. A ak predsa nie si so sebou spokojná, nevadí. Nesťažuj sa však neustále ostatným, ale urob niečo pre to. Hľadaj zmenu. Zapamätaj si však, že to robíš pre seba. Pre to, aby si bola šťastná a nie pre to, že to robíš pre niekoho iného.

7. VĎAČNOSŤ JE KLÚČ KU ŠŤASTIU
Buď vďačná za každý jeden deň. Za to, že si sa ráno zobudila. Za to, že si zdravá. Za to, že máš strechu nad hlavou a jedlo na stole. Za to, že máš okolo seba ľudí, ktorí ťa milujú. Buď vďačná za to, čo máš, pretože nikdy nevieš, kedy o to prídeš.

Komentáre

Copyright © Strong as a Rock